Дата и час: 21 Май 2019 06:57

CRX climate control repair

Имате проблем или искате да споделите опит.
  • Автор
  • Съобщение
Аватар

BLEIN MONO

Администратор

• Кара: Honda CRX ED9

CRX climate control repair

Мнение03 Юни 2012 08:03

След дълго издирване на здрав климат контрол, и установяване че почти 99% от всички са счупени, реших да търся друг начин за решаване на проблема!
Във щатски форум видях ремонтна планка, заимствах идеята и отрязах лазерно:
Изображение
Започнах разглобяването, което се оказа доста по-трудно от очакваното.Свалих барчето на скоростния лост, 6 винта, свалих double din панела, отвих един винт, държащ го отдолу, откачих куплунзите на кабелите -3 броя, и се започна чуденето, как аджеба излиза пустия климат контрол? Оказа се, че вариантите са два - вадене на цялата метална рамка държаща го, или огъване навън на металните уши, които придържат предния край на контрола. От страх да не си счупя здравия часовник, поех по втория вариант. Тънкостта е откачането на конзолата с жилата за топло-студено, държат се на винтове, отзад, при мен може да се каже че нямах проблем, защото въпросната част беше на парчета, но при по-здрав контрол трябва да се пипа по-внимателно!
Иначе изглеждащият като само пукнат климат контрол излезе на 3 големи и доста малки парчета, след обстойно вглеждане се оказа че няма здраво място, където не беше потрошено и разполовено, беше напукано! За лепене ползвах Loctite power gel - черен /2 броя, държи здраво, подсилвах ъглите и липсващите места с парченца нарязан кламер - като арматура, ето и малко снимки от процеса:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

За залепяне на планката ползвах 3М двойнолепящо, много е качествено, всичко беше много хубаво до момента, в който реших да го монтирам обратно! Трудноста се изразява в това, че жилата да контрол на топло-студено трябва да се завият с два винта при почти изцяло вкаран на място контрол, също и куплунзите , но с пръстенцата на инспектор Гаджет и търпение всичко се постига!
Моят съвет е да си отделите поне 1 ден, да не бързате и да не се ядосвате, защото работата е доста пипкава и нервна, но си заслужава на 100%, аз лично съм много доволен, досега всеки път окото ми отиваше към потрошеното и се дразнех!
Отговарям на всякакви въпроси тук в темата и на лични, ще се радвам да помогна!
:crx:
Убеден Рексист
Изображение
Аватар

tony-asa

Администратор

• Кара: 2G CRX D16Z6 Vtec 4g. D15B2
  • Скайп: anton-asa

Re: CRX climate control repair

Мнение09 Юли 2013 14:18

Алтернативен начин е да се вгради от друг модел Хонда.
Упражнението не е кой знае колко сложно,нужни са малко
познания по електротехника.Ето и няколко примера .

Сивик 5г.

Изображение

Сивик 6г.

Изображение

Accord 90-93

Изображение

Като на мен лично най ми харесва конверсията от Accord.
Изображение
Аватар

BLEIN MONO

Администратор

Мнение10 Юли 2013 21:31

Става като краен вариант, но рексовият климат контрол си е от най-хубавите, другите загрозяват...
Убеден Рексист
Изображение
Аватар

BLEIN MONO

Администратор

Обща поръчка планки за CRX climate control repair

Мнение23 Дек 2014 04:53

BLEIN MONO написа:След дълго издирване на здрав климат контрол, и установяване че почти 99% от всички са счупени, реших да търся друг начин за решаване на проблема!
Във щатски форум видях ремонтна планка, заимствах идеята и отрязах лазерно:
Изображение
Започнах разглобяването, което се оказа доста по-трудно от очакваното.Свалих барчето на скоростния лост, 6 винта, свалих double din панела, отвих един винт, държащ го отдолу, откачих куплунзите на кабелите -3 броя, и се започна чуденето, как аджеба излиза пустия климат контрол? Оказа се, че вариантите са два - вадене на цялата метална рамка държаща го, или огъване навън на металните уши, които придържат предния край на контрола. От страх да не си счупя здравия часовник, поех по втория вариант. Тънкостта е откачането на конзолата с жилата за топло-студено, държат се на винтове, отзад, при мен може да се каже че нямах проблем, защото въпросната част беше на парчета, но при по-здрав контрол трябва да се пипа по-внимателно!
Иначе изглеждащият като само пукнат климат контрол излезе на 3 големи и доста малки парчета, след обстойно вглеждане се оказа че няма здраво място, където не беше потрошено и разполовено, беше напукано! За лепене ползвах Loctite power gel - черен /2 броя, държи здраво, подсилвах ъглите и липсващите места с парченца нарязан кламер - като арматура, ето и малко снимки от процеса:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

За залепяне на планката ползвах 3М двойнолепящо, много е качествено, всичко беше много хубаво до момента, в който реших да го монтирам обратно! Трудноста се изразява в това, че жилата да контрол на топло-студено трябва да се завият с два винта при почти изцяло вкаран на място контрол, също и куплунзите , но с пръстенцата на инспектор Гаджет и търпение всичко се постига!
Моят съвет е да си отделите поне 1 ден, да не бързате и да не се ядосвате, защото работата е доста пипкава и нервна, но си заслужава на 100%, аз лично съм много доволен, досега всеки път окото ми отиваше към потрошеното и се дразнех!
Отговарям на всякакви въпроси тук в темата и на лични, ще се радвам да помогна!

Здравейте колеги, получих запитване от колеги и пускам тема за записване за планки за ремонт на климат контроли, ако някой има други идеи или му трябват плазмено изрязани детайли да пише Л.С.
Планките ще са около 8-10 лева за брой от черна ламарина 0.8мм. поръчката ще направя към 15-20.01.15г.
Поздрави от Русе и Весели празници!
Убеден Рексист
Изображение

d15b

• Кара: crx b20
  • Скайп: piperka900

Мнение24 Дек 2014 19:22

Аз имам интерес за планки за предна и задна разпънки, има ли вариант да се изрежат такива там където ще поръчвате тези за парното.благодаря
Аватар

BLEIN MONO

Администратор

Мнение30 Дек 2014 08:50

Да колега, на едно и също място ги правя, може !
Убеден Рексист
Изображение
Аватар

Nedkisa

CR

• Кара: CRX 2g D16Zнещо си
  • Фейсбук: facebook.com/profile.php?id=1511753622

Мнение30 Дек 2014 11:58

Аз също искам планки за двете разпънки и климат контрола :)
Аватар

BLEIN MONO

Администратор

Мнение15 Яну 2015 13:31

Поръчани са планките, другата седмица ще са налице, пишете данните за получаване на Л.С.
Убеден Рексист
Изображение
Аватар

Данчо89

C

• Кара: CRX 2ген Д15Б7
  • Скайп: malkiy_piton89

Мнение24 Яну 2018 23:32

Само аз ли останах, без планка за климейт-контрола? Ако още някой прояви интерес, ще може ли да бъдат направени?
Пазиме невинните и караме разумно! Кристалните фарове са продадени преди около година! Живи и здрави, и моля пишете на български във форума-живеем в България!!!
Аватар

crx_japanstyle

CRX зарибен

• Кара: CRX 2-ra-B18c4 crx 2 JDM-ZC
  • Скайп: crx-japanstile

Мнение26 Яну 2018 00:02

Не си,и аз нямам :lol: но за сега все още не ми трябват.Ма вземи се обади някой път-ей така от хорски срам......

Назад към Технически въпроси и тунинг